Első lépésként írd be a keresett hely nevét a Google Search keresőbe!
Ha a monitor jobb felső területén megjelenik a Google Maps térkép információs ablak, akkor az épület megtalálható a térképen.
Egy másik próba: keresd meg az épületet közvetlenül a Google Maps térképről. Ha a térképen felbukkan a keresett helyhez tartozó térképtű, kattints rá, és megnyílik a baloldalon a Google My Business profil, ami arról informál, hogy az épület felkerült a térképre, van avatar fotó, a hely neve, telefonszáma, webhely és utcanév, a koordináta pontos, és kiderül az is, hogy a profil a tulajdonos birtokában van-e. Most, gondold át, ki hozta létre a profilt, milyen email címről tudsz bejelentkezni, hogyan módosítsd az adatokat, nálad vannak-e a kezelési jogok. A profil a saját digitális névjegyed a térképen, ez alapján keresnek és találnak rád a látogatók.
A Google Maps térkép szoftvere automatizált feladatokat hajt végre bizonyos algoritmus szerint, azaz előre megírt recept szerint. A fejlesztők célja az volt, hogy a recept alapján kereső pókok választ kapjanak kérdésekre, pl. hol az üzleted, és hol vagyok én, milyen közlekedési eszközt tudok használni, stb…. Ha van válasz, párosítanak, illesztenek, ha nincs, elejtik a feladatot, nem lesz eredmény. A Google pókok megállás nélkül pásztázzák a térképen lévő hely profilját, annak weboldalát, közösségi oldalait, valamint az összes oldalt, ahol vonatkozó információkra lelhet. A pillanatok töredéke alatt képesek elveszíteni az adatfoszlányokat, ha azok ellentmondásosak. A kereső pókok számára a kép és a szöveg is egységesen bináris számokat jelent az azonosítás és feldolgozás tekintetében, vagyis bármi információ a számukra. A profil a hely saját digitális névjegye a térképen, ez alapján keresik és találják meg a látogatók. Probléma lehet, ha nem tudjuk ki hozta létre, milyen email címről? Ezek az adatok kideríthetők és módosíthatók. Amikor a profil nincs birtokodban, számolni kell vele, hogy kitetté válik harmadik személy felé, mivel felelősség nélkül módosítást adhat be a Googlehoz, aki minden különösebb ellenőrzés nélkül átvezeti az adatokat a rendszeren. A birtokbavétel ezt küszöböli ki.
A Google promóciós videóján látható fejlesztés minden térképen lévő vállalkozás jövőjét befolyásolja, a videó szövege: “…egy mindenki számára ismerős helyzettel kezdem. Késésben vagy egy találkozóról, állsz az utcán – persze ez a cégünk munkatársaival is megtörténik – és a GPS-ünk azt mondja a telefonon: haladj tovább a Market Street-en! Szóval mit teszel ilyenkor? Lenézel a telefonodra, majd fel az utcára, aztán újra a térképre nézel, tippelsz egy irányba, elkezdesz arra menni,…néha a rossz irányba… nem vagy egyedül, mindenki így jár… kitartóan mész tovább és arra gondolsz, mégis hogy tudna segíteni a kamerám az eligazodásban. És itt van! Halleluja!A képernyődön mostantól ott van a reality, a valóság, mellette a térkép… sőt még a Google játékok is bekapcsolhatók…”
A profil rendszerbe állítás munkadíja egyszeri összeg, amennyiben viszont fotózást rendelne a Google Maps térképre és Világkatalógusra, a fotózással egybekötött profiltisztítás, rendszerbe állítás ingyenes!
Az auditált, kalibrált speciális kamerákkal valósághű fotókat készítünk automatikus fény és szög beállításokkal a külső és belső terekben. A megfelelő szoftver segítségével a képek egy algoritmus szerint kiválogatásra és round-about technológiával összefűzésre kerülnek. A fotózást követően elektronikusan URL szett mappában adjuk át a beágyazható iframe linkeket. A fotót készítő Go2maps Hungary Kft. a szellemi tulajdonosa a képi anyagoknak, amelynek átadásáról, felhasználási lehetőségeiről a vállalkozói szerződésben és/vagy ÁSZF-ben rendelkezik.
Az elkészült anyagok (Google Maps és Világkatalógus) mellett a terek vizuális bővítése is lehetséges többlet felhasználói élményt nyújtva a virtuális látogatók számára. Az animált virtuális bejárás a már elkészített fotózott anyagokból állítható elő egyedi grafikai és dizájn elemekkel, a helyszín adottságait figyelembe véve és az intézmény saját marketing elemeit felhasználva. A látvánnyal kiegészített alapfotózás a weboldalba vagy közösségi oldalba beágyazható. Az animációs virtuális bejárás havi hosting díj ellenében, élő kapcsolattal, állandó rendelkezésre állással, korlátlan animációs elem és mögöttes információ módosítási lehetőséggel érhető el.
A Világkatalógus célja a régiók látogatói számára valós idejű és interaktív vizuális információkat nyújtani az adott országban található érdekes helyekről (Poi). A virtualtour.city virtuális valóság integrált idegenforgalmi platform hatékony eszköz a térség vonzerejének növelésében, a helyi gazdaság fenntarthatóságának támogatásában, valamint a hely látogatói számának növelésében. De, a járvány okozta utazási korlátozások, és az ezzel járó előre tervezés kiemelt jelentőséget ad a virtuális bejárásoknak. A vállalkozások a Világkatalógusban megkapják a nemzetközileg használt kategóriát, így könnyen szűrhetővé válnak a keresők számára. A vállalkozások minden más gyűjtő platformmal szemben — itt magyar és további két idegen nyelven bemutatkozhatnak a világ számára. Ha velünk fotóztatja vállalkozását, a helyszín felkerül több tízezer külföldi helyszín mellé, a magyar zászló alá.
Referenciáink között kalandozz tovább!
Go2maps Group